Заміська лазня: корисні поради

Лазня на дачі або в заміському будинку – в наш час це не розкіш і не така вже й рідкість. Звести лазню на своїй ділянці не є надскладною справою, головне – правильно вибрати місце та вивчити канони спорудження лазень.
Ця стаття, звичайно ж, не є детальним посібником з будівництва лазень і в будь-якому випадку вам знадобиться допомога фахівця. Тим не менш, наведені нижче практичні поради допоможуть вам у проектуванні та в подальшому спілкуванні з знаючими людьми.

Отже, із чого почати? Звісно, з вибору місця. Лазню можна будувати і в самому житловому приміщенні, і в приміщенні для господарських потреб, і як прибудову до будинку. Добре, якщо ваш заміський будинок або ділянка знаходиться в безпосередній близькості до водойми. Якщо ж ні – подбайте про маленький басейн. Для повноцінного зливу води бажано вибрати для лазні місце. Також не забудьте про необхідність невеликого сараю для зберігання банного палива та інвентарю.

Лазня для всієї родини

Лазня для всієї родини повинна включати передбанник, парильню і мильне приміщення для купання маленьких дітей і людей, які погано переносять високі температури. Тим не менш, зменшений дачний варіант цілком може обмежуватися лише однією парилкою.

Традиційну руську лазню складно уявити без зроблених з колод полиць, довгих лав і печі, що топиться тільки березовими дровами. Але в сучасному варіанті дачної лазні піч часто замінює електрокамін.

Про розміри. Двометрова парилка спокійно вмістить шість чоловік. Така парилка оптимальна для дачного варіанту, не вимагає великих витрат на будівництво та швидко прогрівається до потрібної температури.

Для будівництва заміської лазні чи сауни використовують порівняно недорогі матеріали та обладнання. Однак, щоб ваша лазня служила вам довгі роки, використовуйте для її будівництва матеріали, стійкі до різких змін температур, грибка і вологи.