Технологія пропарювання віником

Технологія пропарювання віником

Немає нічого кращого, аніж після робочого тижня відвідати слов`янську лазню. Попаритися досхочу, поніжити своє тіло масажем березовим чи дубовим віником.

Віники для лазні бувають свіжі або сухі. Якщо ви взяли свіжий віник з зеленими листочками, то ніяких особливих процедур перед парилкою проводити не потрібно. Досить лише ополоснути віник теплою водою і можна паритися.

Взимку, коли хочуть піти в слов`янську лазню, беруть сухі віники. Для того, щоб отримати від бані максимум задоволення та користі з ними проводять підготовчі роботи.

Віник запарюють двома способами і залежать вони від виду лазні: фінська чи слов`янська.

Якщо ви зібралися відвідати слов`янську лазню в Києві — спочатку віник опускають в холодну воду, щоб листочки набрали в себе вологу і стали більш м’якими та пружними. Після цього віник тримають кілька хвилин над гарячою парою чи кладуть на нижню поличку в парній. Цей спосіб дієвий лише в слов`янській лазні, тому що в ній волога пара, яка чудово справляється з підготовкою віника до використання.

Для відвідин фінської лазні віник витримують кілька секунд в теплій воді, потім поступово додають гарячу воду і накривають кришкою. Немає сенсу тримати віник над парою, тому що сауна дає суху пару, яка лише висушить ваш віник.

Попереднє замочування в теплій чи холодній воді допомагає сухим листочкам підживитися вологою і не осипатися в парилці. Слідкуйте за станом віника, він не повинен засохнути, регулярно опускайте його в теплу воду — він повинен бути постійно вологим.

Після того, як ви зайшли в парилку, посидіть кілька хвилин, дайте вашому тілу та вінику нагрітися і лише потім починайте ним паритися. Краще буде, якщо не ви самі будете працювати віником, а хтось вам допоможе.

Починати паритись в слов`янській лазні краще лежачи на животі. Рухи мають бути плавними та безболісними. Віник слугує для нагнітання пари на тіло та легкого масажу, тому не потрібно докладати багато зусиль. Рухи віника мають іти від ніг до голови, легкими підстібами торкаючи область боків.

Існує два розповсюджених способи роботи віником:

  • “Припарювання” — це коли один березовий віник тримають кілька хвилин над парою та притискають його до спини. Зверху приплескують іншим віником.
  • “Розтирання” — віником працюють замість мочалки. Можна використовувати березовий, дубовий чи ялівцевий віники.

Коли починаєте парити живіт, не забудьте покласти на область серця холодний віник та уникайте пропарювати це місце, щоб уникнути порушень роботи серцево-судинної системи.

Не варто намагатися за один захід в парну пропарити усе тіло, робіть перерви. Краще всього знаходитися в парилці не більше 15 хвилин і зробити таких 3-4 підходи. Занадто довге знаходження в парилці може призвести до втрати свідомості, нудоти та різкого підвищення тиску, тому слідкуйте а часом. Під час перерви сходіть в холодний душ та випийте трав’яного чаю з медом, щоб підвищити потовиділення. Під час відвідин слов`янської лазні старайтеся отри ати максимум задоволення і заряд позитивних емоцій вам забезпечений.