Популярні міфи про лазню

При всій популярності лазні в Києві, про неї існує маса міфів, які ми сьогодні постараємся розвіяти.

Слов`янська лазня — це не просто особливе місце, це спосіб життя. Для багатьох відвідати слов`янську лазню — це цілий ритуал, який включає в себе і підготовчий процес з підбору віників та банного приладдя, і телефонні розмови з друзями, і сам похід в лазню.

Міф №1. Перед походом в слов`янську лазню обов’язково треба добряче поїсти, щоб не було відчуття нудоти

Це абсолютно неправильно. Перед руською лазнею не варто вживати продукти, багаті на білки тваринного походження, адже під час відвідин лазні збільшується температура всього організму і в шлунку може початися посилений процес бродіння. А ми усі знаємо, що в лазні розширюються кровоносні судини і продукти інтоксикації можуть швидше рознестися по всьому організму, тому лазня для сердечників часто протипоказана.

Якщо потовиділення допомагає вам позбутися шлаків через пори шкіри, то швидке розкладання білків в шлунку при високій температурі, навпаки, дає додаткове навантаження на підшлункову залозу і печінку.

Міф №2. Паритися можна з непокритою головою

Ви вирішили відвідати слов`янську лазню і це чудово, але перед тим , як зайти в парилку, обов’язково надягніть шапочку з повсті, чи накиньте на голову рушник. Кровоносні судини на голові розташовані дуже близько до шкірного покриву, тому голова нагрівається швидше, ніж усе тіло. Через це можна легко отримати тепловий удар.

Міф №3. Чим довше сидиш в парилці, тим краще для організму.

Потрібно пам’ятати, що дуже висока температура заважає потовиділенню — у організму вмикаються захисні механізми. В цьому випадку організм намагається затримати в собі воду і потові залози перестають працювати. В результаті відбувається перегрів, що призводить до теплового удару. Якщо ж ви любитель посидіти в парилці довше, то обирайте нижню полицю — це оптимальний варіант в даному випадку.

Міф №4: черное дерево Якщо стрибаєш в басейн чи обливаєшся водою після парилки — не можна мочити голову.

Один із самих дурних та небезпечних міфів. В парній слов`янської лазні всі кровоносні судини розширюються, а при потраплянні на тіло холодної води — різко звужуються. Якщо ви не охолодите голову, то кров під тиском почне поступати в розширені судини. Результатом може бути нудота, млявість і навіть втрата свідомості.

Міф №5 В слов`янській лазні повинно бути шліфоване каміння.

Потрібно знати, що головне не зовнішній вигляд каміння, а їх якість і кількість. Для того, аби в лазні був хороший пар, потрібне каміння з великою площею і відповідно, тепловіддачею. Більш рельєфні камені слугують цьому краще, ніж шліфовані. Якщо ви вирішили сходити в слов`янську лазню в Києві — вам вирішувати, що краще: дизайн приміщення чи якість пари.

Міф №6 Для красивого зовнішнього вигляду слов`янської лазні, стіни потрібно обробити спеціальними матеріалами.

Краще всього, якщо лазня зроблена з простого бруса, який легко можна відшліфувати. Для громадської лазні оптимальний варіант — це оббити стіни вагонкою, яку з часом легко замінити.

Міф №7: Найкращий напій в слов`янській лазні — це пиво

В суті своїй неправильне твердження. всі алкогольні напої підвищують тиск, що тільки посилює роботу серця та кровоносних судин. Краще пити трав’яний чай, а алкоголь через кілька годин, коли серцевий ритм стабілізується.

Міф №8 В перерва між відвідинами парилки краще нанести на тіло живильну маску

Будь-які маски та креми мають в своєму складі речовини, які створюють на тілі захисну плівку і сповільнюють потовиділення. Краще замовте собі медовий масаж, який чудово діє як скраб для тіла і омолоджуючий засіб. Для більшої релаксації можете використовувати ефірні олії для лазні . І не забувайте — найкращий косметичний засіб в лазні — це березовий чи дубовий віник.

Міф №9: Якщо на тілі є червоні плями, значить кровоносні судини добре справляються зі своєю задачею

Абсолютно помилкове твердження. Якщо на тілі почали з’являтися червоні плями — це порушення роботи капілярів крові, що може призвести до перегріву організму і втрати свідомості. Після парилки у тіла повинен бути легкий рожевий відтінок і дещо підвищений пульс.

Міф №10: Для парилки вистачить одного віника

Потрібно знати, що березовий віник добре допомагає відкрити пори на тілі, дубовий — містить ефірні олії, які знижують тиск, віник з ялівця допоможе влаштувати сеанс релаксації завдяки своєму аромату. Наша порада — узяти з собою в слов`янську лазню в Києві два, а краще три віника, щоб отримати максимум задоволення від парилки.

Не забувайте, що слов`янська лазня — це оздоровча процедура і підхід до неї повинен бути серйозним, як і до будь-якого лікувального засобу.