Перша медична допомога в лазні

Банний комплекс – чудове місце для відпочинку. Але і тут, як і в будь-якому іншому місці, може статися нещасний випадок, наприклад, втрата свідомості, опік чи тепловий удар. Для надання першої медичної допомоги потерпілому в лазні має бути передбачена аптечка. Розглянемо докладніше випадки, які можуть статися у парилці, та методи надання першої допомоги у таких випадках.

Опік в лазні – перша допомога

Отримати опік в лазні можна розпеченими металевими предметами (таз, ківш, решітка), піч або при необережному використанні гарячої води. При опіку шкіра червоніє, припухає, з’являється біль; при опіку другого ступеня – пухирі, які в жодному разі не можна проколювати. На обпалену поверхню необхідно накласти стерильну пов’язку, просочену нашатирним спиртом, одеколоном або двовідсотковим розчином марганцівки.

Втрата свідомості у лазні

Трапляється внаслідок різкого порушення кровообігу. Втрата свідомості може статися через різку зміну положення тіла як у самій парилці, так і на виході з неї. Симптоми – нудота, озноб, блідість, порушення зору та слуху, слабкість, запаморочення. При виникненні цих симптомів рекомендується прийняти сидяче або лежаче положення і зробити кілька глибоких вдихів та видихів. Це допоможе збільшити швидкість кровотоку та забезпечити мозок додатковою кількістю крові та кисню.

Якщо втрата свідомості все ж трапилася, постраждалого потрібно винести з парильні в прохолодніше місце, укласти на спину і підняти ноги, щоб забезпечити приплив крові до голови. При звичайній непритомності після такої процедури людина досить швидко приходить до тями. Якщо ж постраждалий не прийшов до тями, необхідно викликати швидку допомогу та забезпечити хворому повний спокій до прибуття лікарів.

Тепловий удар в лазні.

Виникає внаслідок перегріву організму та призводить до порушення діяльності як центральної нервової системи, так і інших фізіологічних систем. Найчастіше стає результатом непомірного нагнітання температури в парилці. Симптоми теплового удару – аритмічне дихання, нудота, блювання, важкість у голові, втрата свідомості, підвищення температури тіла (до 40 градусів та вище).

Потерпілий від теплового удару повинен знаходитись у горизонтальному положенні, обов’язково з подушкою під головою. Необхідно охолодити тіло хворого за допомогою рушників, змочених холодною водою. Якщо постраждалий у свідомості, йому необхідно дати питво, що стимулює потовиділення, що також сприятиме якнайшвидшому охолодженню тіла.

Слід пам’ятати, що тепловий удар – стан набагато більш небезпечний, ніж втрата свідомості, і може мати свої наслідки, тому у будь-якому разі потерпілому має бути надана кваліфікована медична допомога.

Раптова зупинка дихання та серця в лазні.

Зупинка дихання та серця в лазні – результат загострення хронічних захворювань серцево-судинної системи, перегрівання та різких змін температури. Найчастіше такі випадки – результат недбалості самої людини, ігнорування рекомендацій лікаря чи самопочуття.

При зупинці дихання і серця людина не подає ознак життя, зіниці розширюються, шкіра блідне або набуває синюшного відтінку. Шукати пульс чи намагатися виміряти артеріальний тиск в такому разі не слід. Необхідно викликати швидку допомогу та розпочати негайну реанімацію потерпілого. Слід пам’ятати, що людина помирає, якщо протягом п’яти хвилин не відновити серцевий ритм.

Для реанімації потерпілого слід укласти на підлогу обличчям догори, відкинувши голову назад. Потім приступити до штучного дихання та непрямого масажу серця. Для виконання штучного дихання зробити глибокий вдих і вдихнути повітря в рот потерпілого, затиснувши при цьому його ніс. Про ефективність штучного дихання свідчить розширення грудної клітки хворого. Таку процедуру виконують протягом 10-15 хвилин у поєднанні з масажем серця. Масаж робиться шляхом натискання схрещеними долонями на глибину 3-5 см. На кожне вдування повітря в легені має припадати п’ять стискань грудної клітки.

Пам’ятайте: найкращий спосіб застрахуватися від нещасних випадків у руській лазні – бути обережним і не нехтувати рекомендаціями лікаря. Приємного та здорового вам відпочинку!