Лазня та діти

Існує думка, що лазня однаково корисна як для дорослих, так дітей. Наскільки це твердження відповідає дійсності? Наскільки різниться вплив тих самих процедур на дорослий і дитячий організм? Суперечки на тему відвідування лазні або сауни особами до 16 років не менш гарячі, ніж повітря у парилці. Найголовніше у цій ситуації – наявність відповідальності та почуття міри у батьків. Перед тим, як вести своє чадо в лазню, дорослим необхідно врахувати всі плюси та мінуси, а також ознайомитися з деякими рекомендаціями щодо безпеки перебування дитини у лазні чи сауні. Наводимо ці рекомендації нижче.

Насамперед, необхідно враховувати вік та стан здоров’я дитини. Якщо вона відвідує парилку вперше, температура в парній не повинна перевищувати 90 градусів за Цельсієм, а процедури для лазні не повинні бути занадто тривалими. Наприклад, за двогодинний сеанс максимальний час перебування дитини у парній не повинен перевищувати п’яти хвилин, а заходити до парної дозволяється не більше трьох разів.

Під час перебування в парній дитина повинна бути на нижній лавці. Перебуваючи за межами парної, наприклад, у басейні або гідромасажній ванні, дитина обов’язково повинна перебувати під наглядом дорослих. Банна купіль не рекомендується, щоб уникнути переохолодження. Але якщо ви з дитинства привчаєте своє чадо до здорового способу життя та загартовування, спочатку необхідний теплий душ, потім холодний, а потім можна пірнати в купіль.

Візьміть з собою годинник, щоб відслідкувати час перебування дитини в парилці. Після закінчення ліміту часу потрібно вивести дитину з парної, навіть якщо вона проситься «ще трохи». Бажано заздалегідь домовитися, хто і коли дивитиметься за дитиною під час вашого перебування в парилці.

Тепер – про сприятливий вплив відвідування лазні чи сауни на дитину.

Насамперед, спільні походи в парилку сприяють зближенню батьків та дітей, більш довірливим стосункам між ними. Адже таке проведення часу – хороша можливість у нинішньому ритмі життя побути в суспільстві свого чада, поспілкуватися з ним, дізнатися більше про його внутрішній світ. Якщо говорити про користь лазневих процедур, то вони однаково корисні як для дорослого, так і для дитячого організму.

Зокрема, дослідження показують, що діти, які регулярно відвідують сауну або лазню, на 80% рідше хворіють, у них більш стійкий імунітет і більш стійка психіка, порівняно з однолітками такі діти менше схильні до агресії, депресії, психічних розладів та захворювань серцево-судинної системи. Психологи і медики сходяться на думці, що саме релаксаційний ефект банних процедур так впливає на дітей.