Банний етикет

Похід у лазню – це не просто вид відпочинку чи оздоровчий захід. Це, можна сказати, цілий ритуал зі своїм набором правил і норм, дотримання яких зробить ваше перебування у лазні не лише корисним, а й приємним.

Зайвим буде говорити про елементарну ввічливість у спілкуванні як з персоналом, так і з сусідами по роздягальні. Замочуючи віник у гарячій воді, будьте обережні, щоб не оббризкати окропом себе і людей, що стоять поруч.

Якщо ви надаєте перевагу розтиранню кремом або ароматичним засобом, вибирайте «еліксир» для розтирання без різкого запаху. Не пропонуйте сусідам слідувати вашому прикладу – нав’язливість ніколи не мала нічого спільного з ввічливістю.

Заходячи в парну, відчиняти і зачиняти двері потрібно дуже швидко, щоб не випускати пару. Заходити рекомендується трохи пригнувшись до підлоги, оскільки біля підлоги температура трохи нижче. Якщо ви відвідуєте лазню вперше, не намагайтеся брати на себе таку відповідальність, як розведення пари. Погляньте, як це роблять досвідчені люди. Початківцям також не рекомендується займати верхні полиці. При використанні віника намагайтеся не зачепити сусідів.

Для насичення пари ароматом нерідко використовуються спеціально призначені для цього пахучі настої. Такі речі, як настої евкаліпта, м’яти, дубового та березового листя відносяться до так званих «добавок, які не потребують дозволу». Більш екзотичні добавки краще не використовувати, а якщо ви все-таки зважилися на такий експеримент, запитайте думки інших людей, що знаходяться в парній.

Як бачите, у банному етикеті немає нічого складного! Будьте обережні та взаємно ввічливі – і задоволення від відвідування лазні гарантовано прямо з порогу!